



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Height | 1.6 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 50 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, I²S, IrDA, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 44 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 1 |
| Max Frequency | 50 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 10 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 12 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of UART Channels | 3 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 50 MHz |
| RoHS | Compliant |
Stock: 248
Distributors
pcbx
Unit Price$2.86658
Ext.Price$2.86658
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.86658 | $2.86658 |
| 10 | $2.31515 | $23.15150 |
| 25 | $2.31441 | $57.86025 |
| 50 | $2.31367 | $115.68350 |
| 100 | $2.31293 | $231.29300 |
| 300 | $2.31219 | $693.65700 |
| 500 | $2.31145 | $1155.72500 |
| 1000 | $2.31071 | $2310.71000 |
| 3000 | $2.30997 | $6929.91000 |
| 5000 | $2.30917 | $11545.85000 |
